Zaoszczędź na ogrzewaniu

Technologia

Grzejniki z niskim poborem energii
Pełne ogrzewanie bez dodatkowych kosztów

Drogi kliencie, poniżej przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dotyczące ogrzewania podczerwienią oraz naszych produktów.
Co to jest ogrzewanie na podczerwień? Technologia ogrzewania panelami podczerwieni.

Ogrzewanie na podczerwień - jest jedną z odmian systemów grzewczych, w których promienie podczerwieni są wykorzystywane jako źródła ciepła. Ogrzewanie na podczerwień może być stosowane zarówno jak dodatkowe tak i podstawowe. Ze względu na charakterystykę promieniowania podczerwonego stosowanie tego systemu sprawdza się w przemysłowych pomieszczeniach z wysokimi sufitami, ponieważ trzeba ogrzać tylko strefowo, to znaczy ciepło jest dostarczane tylko do tych obszarów, w których jest to konieczne, np. miejsce pracy.
Ponadto jest to jedyny rodzaj ogrzewania, który pozwala zorganizować efektywne ogrzewanie otwartych i zamkniętych pomieszczeń.

Promieniowanie podczerwone działa na takie samej zasadzie jak Słońce, które ogrzewa Ziemię i dzięki któremu czujemy kojące i bardzo przyjemne ciepło. Systemy promieniowania cieplnego (w przeciwieństwie do systemów konwekcyjnych) nie wysuszają powietrza i nie powodują cyrkulacji kurzu. Ze względu na to, że ciepło kumuluje się w przedmiotach, uzyskuje się komfortową temperaturę i oszczędność energii. Promieniowanie podczerwone jest również nazywane „promieniowaniem cieplnym", ponieważ promieniowanie podczerwone z ogrzewanych przedmiotów jest odbierane przez ludzkie ciało jako komfortowe i przyjemne. W tym przypadku długości fal emitowane przez źródło ciepła zależą od temperatury nagrzewania się: im wyższa temperatura źródła ciepła, tym krótsza długość fali i wyższa intensywność promieniowania.
Istnieje podział promieniowania podczerwonego na następujące trzy grupy:
Fala krótka bliska światłu widzialnemu IR-A (>700 °C),
Fala średnia długości IR-B (około 250-700°C)
Fala długa fala podczerwieni IR-C (<250 °C)
Panele na podczerwień w naszej ofercie promieniują falę długą, ponieważ nagrzewają się do 85 °C.
Czy promieniowanie podczerwone jest szkodliwe?
Promieniowanie podczerwone emitowane przez panele nie jest szkodliwe dla zdrowia wręcz przeciwnie. Działa na nas korzystnie. Ogrzewanie podczerwienią zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia, przyczynia się do poprawy systemu odporności człowieka, na wygląd skóry. Technologia wykorzystywana w panelach na podczerwień jest stosowana również w sanatoriach, ośrodkach SPA czy inkubatorach. To najbardziej naturalne ogrzewanie dla człowieka.